کالای-ایرانی
حمایت از استارتاپ های ایرانی وظیفه هر رسانه ! ” اسنپ و تپسی “

دانش برنامه نویسی ایرانی همیشه میتونه با بهترین ها توی دنیا رقابت کنه ! متاسفانه خبری مبنی بر رقابت خارجی ها با برنامه نویسان ایرانی رو خوندم ، و مقاله ای در این حوزه در زوم تک نوشتم امیدوارم مورد توجه شما عزیزان قرار بگیره !

کارپینو اپلیکیشن بیگانه سازمان تاکسی رانی رقیب جدید اسنپ و تپسی !

کارپینو نام جدیدترین اپلیکیشنی است که پا به دنیای حمل و نقل شهری گذاشت ، سازمان تاکسیرانی برای رقابت با اپلیکیشن های پر قدرت و بومی نویس تپسی و اسنپ اپلیکیشنی جدید که توسط برنامه نویسان ونزوئلایی و کانادایی ساخته شده است وارد عرصه رقابت با این دو غول تکنولوژی در صنعت حمل و نقل شدند .

کارپینو از کجا زاده شد ؟

کارپینو توسط شرکت مادر Blanclink ارائه شده است . Blanclink یک شرکت کانادایی الاصل است ، البته مدیر عامل این شرکت وحید اکبری است که شاید بهانه سازمان دولتی تاکسیرانی در استفاده از این اپلیکیشن بیگانه برای رقابت با استارتاپ های ایرانی اسنپ و تپسی است .

متاسفانه در بسیاری از بخش های آی تی مدیران سازمان های دولتی بجای استفاده از پتانسیل های برنامه نویسی و نیروی خلاق بومی ، علاقه شدیدی به واردات تکنولوژی و استفاده از بستر های آماده خارجی هستند . کمک گرفتن از قدرت سازمان های دولتی برای پیشرفت دانش برنامه نویسان ایرانی متاسفانه در اولویت آخر برخی از مسئولان سازمان های دولتی است .

مخالفت با فعالیت استارتاپ های ایرانی در این صنعت در ابتدا با فعالیت هایی برای پلمپ دفاتر این دو شرکت آغاز شد ، اما با حمایت های محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از استارتاپ های جدید آی تی این موضوع ختم به خیر شد ، برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع می توانید گزارش خبرگزاری آنا را بخوانید : تکذیب خبر پلمپ اسنپ و تپسی/ آژانس‌های موبایلی تعطیل نمی‌شوند

این در حالی است که مدیران این دو اپلیکیشن بومی در ماه های گذشته آمادگی خود را برای جذب تاکسی ها و رانندگان سازمان تاکسی رانی اعلام کرده بودند. برای اطلاعات بیشتر در مورد آمادگی این دو اپلیکیشن می توانید خبر تاکسی‌ها به اسنپ و تپسی می‌پیوندند را در روزنامه دنیای اقتصاد دنبال کنید .

آغاز بکار رسمی کارپینو از نوروز ۹۶

براساس اعلام رییس سازمان تاکسیرانی شهر تهران این اپلیکیشن از نوروز ۹۶ رسما فعالیت خود را با تاکسی های شهر تهران آغاز خواهد کرد . در فاز دوم آژانس های سطح تهران هم به این سیستم وارد خواهند شد .

کالای-ایرانی

حمایت اصحاب رسانه از استارتاپ های ایرانی

رسانه خبری زوم تک در راستای آرمان های انقلاب اسلامی برای حمایت از صنعت ایرانی و بومی حمایت معنوی خود از استارتاپ های ایرانی را اعلام می دارد . امید است تفکر انقلابی و بومی گرایی در جای جای اقتصاد و صنعت ایرانی روز بروز اجرایی تر گردد. و دیگر شاهد تعطیلی شرکت ها و صنعت بومی به دلیل واردات بی رویه محصولات تجاری در ایران نباشیم .

برای حمایت از کالای ایرانی ، تفکر ایرانی و برنامه نویسان ایرانی لطفا این محتوا را در جای جای اینترنت منتشر نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *