بازاریابی در شبکه های اجتماعی
مشاوره بازاریابی شبکه های اجتماعی

همه ی ما به خوبی می دانیم که این روزها شبکه های اجتماعی در زندگی مان چقدر موثر شده اند و البته که حضور در این شبکه ها برای بسیاری از ما در کسب و کارمان حائز اهمیت می باشد.

اکثر کاربران در روز ساعت های زیادی را به فعالیت در شبکه های اجتماعی سپری می کنند. از طرفی دیگر این شبکه ها قابلیتهای متفاوتی را در اختیار کاربران می گذارند مثلا فضای را به وجود اورده اند که کاربر می تواند خیلی ساده و بدون داشتن مهارت تخصصی محصولات یا خدماتی را به دیگران معرفی نماید.

به صورت کلی مفهوم بازاریابی دیجیتال بسیار وسیع و گسترده است و دارای زیر شاخه های مختلفی می باشد. از جمله پر طرفدارترین زیر مجموعه های دیجیتال مارکتینگ میتوان به بازاریابی شبکه های اجتماعی اشاره کرد.

بازاریابی در شبکه های اجتماعی (سوشال مارکتینگ )

سوشال مارکتینگ یعنی اینکه شما محصولات و خدماتتان را با توجه به ماهیت هر شبکه اجتماعی به کاربران معرفی نمایید و این روش از جمله جدیدترین و بهترین نوع شیوه بازاریابی برای معرفی کسب و کار به شمار می رود.

بازاریابی در شبکه های اجتماعی چگونه است ؟

صاحبان کسب و کارها می توانند با بکار بردن بازاریابی شبکه های اجتماعی بدون اینکه واسطه ی داشته باشند، برای خودشان مخاطبان زیادی را کسب کنند که این روش بدون محدودیت زمان و مکان بوده و همین موضوع منجر به جذب مشتریان زیاد به سوی کسب و کار شما خواهد بود.

می توان برای بازاریابی در شبکه های اجتماعی مزیت های زیادی را ذکر نمود:

  • تعامل بیشتر با مشتریان
  • بدون محدودیت زمان و مکان
  • افزایش مخاطب دائمی
  • دریافت فوری بازخوردها
  • و…

هدف بازاریابی شبکه های اجتماعی

اصلی ترین هدفی که در سوشال مارکتینگ وجود دارد این است که علاوه بر جذب حداکثر مخاطبان، بتوان با بکارگیری فرایندی مشخص و زمان بندی شده ، کاربران زیادی را به مشتریان واقعی تبدیل کرد و آن ها را جز هواداران دائمی برند تبدل نمود.

اگر شما هم به دنبال این هدف هستید ،لازم است بدانید که شرکت های زیادی این روزها به عنوان مشاوره بازاریابی شبکه های اجتماعی مشغول به فعالیت هستند و سفارش سوشال مارکتینگ را از مشتریان دریافت کرده و در نخسین گام برای روند بازاریابی ، هدفگذاری کوتاه مدت و بلند مدت را مشخص می کنند.

هدف از بازاریابی در شبکه های اجتماعی چیست ؟

یکی از اساسی ترین اصولی که در بازاریابی شبکه های اجتماعی مطرح می شود، شناخت مشتریان هدف برای یک تجارت است. همچنین لازم است با بررسی های دقیق و تحقیقهای فراوان مشخص شود  که این کاربران در کدام از یک از بخش های شبکه های اجتماعی فعالیت بیش تری داشته اند.

اگر بتوان مشتریان اصلی هدف را شناسایی کرد و بر روی آن ها بازاریابی شبکه های اجتماعی را انجام داد، در واقع نیمی از پروسه را به موفقیت رسانده ایم.

موفقیت برند با بازاریابی شبکه های اجتماعی  

در بازاریابی شبکه های اجتماعی علاوه بر شناسایی مشتریان شما نیاز دارید که به محتوایات نیز دقت فراوانی نمایید. زمانی که محتوای مناسب به واسطه بازاریابی شبکه های اجتماعی صورت بگیرد میتواند افزایش بسیار زیادی بر تعداد مشتریان یک برند داشته باشد. اما اگر شما بدون آگاهی و دانش کافی و بدون استفاده از مشاوره بازاریابی شبکه های اجتماعی کار خود را در این حوزه آغاز نمایید قطعا با مسائل چالش برانگیزی روبرو خواهید شد. به همین جهت نیاز است که شما با اصول و قوانین بازاریابی به واسطه شبکه های اجتماعی آشنایی کافی و کاملی داشته باشید.

ما به شما توصیه می کنیم که حتما پیش از آغاز فرآیند بازاریابی خود از مشاوره بازاریابی شبکه های اجتماعی در شرکتهای معتبر استفاده نمایید.

شما با کمک این قوانین می توانید کیفیت فعالیتهای شبکه های اجتماعی را به حداکثر برسانید و همچنین تعامل تان را با مشتریان افزایش بدهید و در نهایت به موفقیت برند خود کمک زیادی کنید.

قوانین بازاریابی در شبکه های اجتماعی

در ادامه ۱۰ قانون بازاریابی شبکه های اجتماعی را مطالعه می کنید:

۱)گوش کنید : برای اینکه بتوانید در بازاریابی شبکه های اجتماعی موفق شوید باید پیش از هر چیزی به مخاطب خود گوش کنید و کم تر صحبت کنید.

۲)تمرکز : اگر می خواهید فرصت خوبی را برای موفقیت برند تان ایجاد نمایید میتوانید بر روی یک حوزه خاص به صورت تخصصی تمرکز کنید. به جای اینکه چندین حوزه را مد نظر بگیرید بهتر است یک حوزه را انتخاب کرده و به صورت تخصصی به فعالیت در آن بپردازید.

۳)کیفیت: حتما شنیده اید که کیفیت بر کمیت ارجعیت داشته است. سعی کنید ارتباطاتی را با مخاطبان خود برقرار نمایید که کیفیت داشته باشد و نتیجه ی خوبی را از ارتباط بگیرید نه اینکه چندین ارتباط نافرجام را داشته باشید.

۴)صبر داشته باشید:  داشتن صبر و حوصله را با خودتان تمرین کنید. اگر قصد دارید در شبکه های اجتماعی موفق شوید مطمئن باشید نمیتوانید یک شبه به ارزوی تان برسید و لازمه رسیدن به این هدف، صبر است.

۵)ترکیب : از دیگر قوانینی که در بازاریابی شبکه های اجتماعی حائز اهمیت است، ترکیب می باشد. ترکیب به این معنی بوده که شما اگر بتوانید محتویات باکیفیت و جذاب را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید مخاطبان شما آن ها را با دیگر مخاطبان خودشان به اشتراک می گذارند و در نهایت منجر به افزایش مخاطبان شما خواهد بود.

۶)نفوذ: شما باید زمانی کافی را برای یافتن تاثیرگذاران انلاین در حوزه فعالیت تان اختصاص بدهید که قطعا در میزان رشد و فعالیت برند شما تاثیر فراوانی خواهد داشت. ارتباط داشتن با تاثیرگذاران این امکان را برایتان محیا میکند که با مخاطبان با کیفیت در حوزه های مرتبط با کسب و کارتان در ارتباط باشید.

۷)ارزش : اگر قرار است که شما موفق شوید نباید تمام زمان خود را صرف تبلیغ نمایید بلکه باید زمانی را برای ایجاد محتویات با ارزش نمایید تا کاربران را به دنبال کردن خودتان تشویق نمایید.

۸)مقبولیت: از اصلی ترین مواردی که در بازاریابی شبکه های اجتماعی مطرح می شود، روابط سازنده می باشد. اگر می خواهید موفق شوید باید بر روی روابط سازنده خودتان کار کنید.

۹)دسترسی: افرادی که به مقبولیت خودشان اهمیت می دهند، به قانون دسترسی با مخاطبان دقت می کنند.

۱۰)عمل متقابل: برای اینکه بتوانید به مقبولیت و موفقیت خود برسید نیاز است که با برندهای دیگری نیز رابطه متقابل داشته باشید. یکی از بهترین گزینه ها برای افزایش میزان کاربران، به اشتراک گذاشتن محتویات و بحث در مورد دیگر برندها می باشد.

مشاوره بازاریابی در شبکه های اجتماعی

◊برای جلسه مشاوره بازاریابی در شبکه های اجتماعی می توانید با من در ارتباط باشید. جلسات مشاوره بازاریابی شبکه های اجتماعی می تواند بهترین راهکار ها را برای موفقیت شما در شبکه های اجتماعی در اختیار شما عزیزان قرار دهد.◊

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *