دیجیتال مارکتینگ
وظایف اصلی مدیر دیجیتال مارکتینگ را بهتر بشناسید !

مدیر بازاریابی دیجیتال وظیفه توسعه، پیاده سازی و مدیریت کمپین های بازاریابی را دارد که یک شرکت و محصولات و یا خدمات آن را ارتقا می بخشد. وی نقش مهمی در ارتقاء سطح آگاهی از برند در فضای دیجیتال و همچنین حرکت در وب سایت و دستیابی به مشتریان دارد.

یک مدیر بازاریابی دیجیتال همچنین فن آوری های دیجیتال جدید را شناسایی و ارزیابی می کند و از ابزارهای آنالیز وب برای اندازه گیری میزان ترافیک سایت استفاده می کند تا بهینه سازی کمپین های بازاریابی، ایمیل مارکتینگ، شبکه های اجتماعی و نمایش و جستجوی تبلیغات را انجام دهد.

به عنوان مدیر بازاریابی جستجو، از توسعه استراتژی های رسانه ای که برند یا محصول مشتری را جلوی مخاطب هدف خود قرار می دهد تا نوشتن و پیگیری محتوا و آنالیز وب، تا کشف اطلاعات ارزشمند در مورد مصرف کنندگان هدف، انجام می دهد.

چه مهارت هایی برای مدیر دیجیتال مارکتینگ لازم است؟

مهارتهای رهبری مهم است. ساندرا رند، مدیر بازاریابی در OrionCKB، یک آژانس تبلیغاتی، می گوید: “این شغل شما را تحت تأثیر قرار می دهد تا بر دیگران تأثیر بگذارید و از طریق همکاری نتیجه کسب شود.” “شما باید بتوانید با همکاران و مخاطبین در تمام سطوح سازمان همکاری کنید تا پیشنهادهای قانع کننده ای را ایجاد کرده و رشد را پیش ببرید.”

رند می گوید مهارت های نوشتاری قوی، برای برقراری ارتباط و مهارت های تجزیه و تحلیل داده ها ، برای به دست آوردن ارزش از ابزار گزارشگری مهم هستند.

سازگاری در فضای دیجیتالی در حال تغییر و امکان تفکر مانند یک مصرف کننده نیز امری ضروری است. وی می گوید: “یک مدیر بازاریابی دیجیتال نباید از تلاش چیزهای جدید ، شانس ، شکست و آزمایش هراس داشته باشد.”

 

رئیس یک مدیر بازاریابی دیجیتال کیست؟

یک مدیر بازاریابی دیجیتالی اغلب به یک مدیر دیگر یا VP marketing گزارش می دهد و ممکن است یک یا دو گزارش مستقیم در مورد اجرای رسانه های اجتماعی، ایمیل و سایر روشهای بازاریابی دیجیتال داشته باشد.

چگونه می توان وارد این حوزه شد؟

هیچ قانونی سخت و سریع در مورد فرود یک شغل مدیر بازاریابی دیجیتال وجود ندارد. شما برای ورود به بازاریابی دیجیتال، نیازی به مدرک Ivy League با مهارت های فانتزی ندارید. یک درجه کمک می کند ، اما کارآموزی و تجربه شغلی به مراتب با ارزش تر از جایی است که شما در آن تحصیل کرده اید.

اگر به دنبال مشاوره دیجیتال مارکتینگ هستید ، می توانید به شماره تماس ۰۹۱۲۹۳۳۵۶۶۴ در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *